DFC Turkey

DFC School Türkiye

DFC School Türkiye, 6-17 yaş aralığındaki öğrencilerde, tasarım odaklı düşünme becerisini ve değişim için harekete geçme bilincini geliştiren bir programdır. Amacı, Design for Change uluslararası ağıyla, öğrencileri üniversite ve sonrasındaki yaşamlarında başarılı olmaları için hazırlamak, gerçek sorunlara çözümler bulmaya teşvik etmek, ulusal ve uluslararası tanınırlıklarını ve görünürlüklerini arttırmaktır. DFC School Türkiye, yöneticilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin beraber üretmesini destekler, okullara kendilerine özgü bir kültür geliştirerek farklılaşmalarında rehberlik eder.

DFC SCHOOL
NASIL OLUNUR?

DFC SCHOOL OLMANIN
AVANTAJLARI NELERDİR?

Okulun, DFC ağındaki diğer ulusal ve uluslararası okullarla iş birliği ve proje geliştirebilir,

Fids ile Fark Yarat

DFC’nin, Feel (Hisset) – Imagine (Hayal Et) – Do (Yap) – Share (Paylaş) adımlarıyla ilerleyen tasarım süreci FIDS, eğitim alanında yapılan birçok araştırmaya göre yeni yüzyılın en etkili eğitim programlarından biri olarak tanımlanmaktadır.

DFC SCHOOL TÜRKİYE AĞI

DFC School Türkiye, çocukların “YAPABİLİRİM” bilincini ve ruhunu geliştirmek için bir ekosistem oluşturmayı amaçlar. DFC School Türkiye Ağındaki okullar, her yıl düzenlenen çeşitli ulusal ve uluslararası etkinliklerle bir araya gelirler.

Bu ağı genişletmek için DFC TÜRKİYE olarak biz de üzerimize düşeni yapıyor ve DFC School Türkiye Ağına katılan her yedi özel okuldan sonra, bir devlet okulunun aramıza katılmasına destek veriyoruz.

İlham Al

Eğitimde I CAN Yaklaşımı - Kiran Bir Sethi

DFC Riverside Okulu’nda Vatandaşlık Programı - ETİYOPYA

YAPABİLİRİM Bilinci Singapurda İnşa Ediliyor - SİNGAPUR

Bizim Kadar Uzun Çöp Kutuları - İSPANYA

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN